ורוניקה ברקוביץ

יועצת חינוכית, מאמנת ומדריכת הורים

נעים מאוד,

שמי ורוניקה , אמא לארבעה בנים,  יועצת חינוכית , בעלת התמחות בתחום הקשב והריכוז, מאמנת ילדים ונוער, מדריכת הורים ובעיקר – מאמינה באדם וביכולותיו לזהות את הכוחות הרבים שטמונים בו ועם הכוונה נכונה ועבודה ממוקדת להגיע להישגים משמעותיים בתחומים הנדרשים ואף כל מעגלי חייו. 

אימון אינטגרטיבי

הדרכת הורים

יש לי זכות גדולה לעסוק בתחום החינוך , הטיפול וההדרכה שנים רבות וללוות צוותים חינוכיים, מתבגרים והורים בתהליך קצר מועד לעבר המטרה.

אני מזמינה אתכם לאפשר לעצמכם כהורים ו/או לילדכם לזהות את השאיפות שלכם והכוחות שעומדים לרשותכם, להציב מטרות בעלות משמעות עבורכם ולהגיע ליעדים אלו בתהליך קצר מועד.

אימון אינטגרטיבי מתאים למי שזקוק לחיזוק בתחום ה-

המשמעות הבסיסית שת המילה "אימון" הינה "תרגול".

תחום האימון , בשונה מטיפולים שונים שמוכרים כיום , הינו שיטה באמצעותה מזהים את הקשיים, הכוחות והמטרות של האדם ובאמצעות תרגול של כלים קלים ליישום – מצליחים להגיע בתהליך קצר מועד למטרות שהוצבו.

מדובר בשיטה יעילה עבור אלו הזקוקים לתהליך קצר מועד , את מתוך זיהוי האתגר שבהתמדה בתהליכים ארוכים והתקדמות איטית, וכמובן הצורך לחוות חוויות הצלחה תוך כדי התהליך ולא רק בסופו  על מנת להניע מוטיבציה ולהתמיד בתהליך לעבר המטרה.

תחילה יש להבחין בין אימון למבוגרים לבין אימון לילדים ונוער, בו צריך להתאים את השיח והכלים לתפיסת עולמם – אם מבחינת השפה, יכולת מחשבה תהליכית ומושגים.

בקליניקה האימון הינו מפגש מכיל ומעצים וזאת מתוך זיהוי כוחות שיש בילד/מתבגר, האמונה ביכולתו לקדם ולשפר את הדברים ה"מפריעים" לו ולהיות מי שיכול ורוצה להיות.

באימון אין מדובר על בעיות שיש "לטפל" בהן ו"לתקן" אלא מדברים על הקושי, מציבים מטרה ריאלית אליה שואפים להגיע והדבר נעשה לא רק באמצעות השיח בקליניקה אלא בנוסף באמצעות תרגילים פשוטים המבוססים על הבנת המשמעות של המרכיבים המשפיעים על החשיבה וההתנהגות.

האימון האינטגרטיבי מתבסס על שישה רבדים של תודעה אשר קיימים אצל כל אחד מאיתנו – ילד, מתבגר או מבוגר.

רבדים אלו משפיעים באופן ישיר על עולמנו הפנימי, הפרשנות שלנו את עצמנו ו/או הסביבה ובהתאם לכך על התנהגותנו.

האימון האינטגרטיבי מאפשר בנייה של תפיסת עולם חדשה ,מתקדמת וגמישה יותר של ה"אני" וכמובן התגברות על הקשיים עמם מגיעים לקליניקה.

האדם ובוודאי שהילד /המתבגר נתפסים כהוויה עם פוטנציאל פתוח ומאפשר שינוי בהתאם לשימוש נכון בכלים הבסיסיים וזאת מתוך שישה קודקודים המפעילים אותנו – כוונה, רגש, שכל, מחשבה, דיבור ומעשה.

באימון נלמד עד כמה אנו המניעים את עולמנו ומשפיעים עליו , זאת בניגוד לתפיסה המוטעית שנועדנו להיות "קורבן" של העולם או אם נדייק – של הקשיים והאתגרים הניצבים לפנינו.

ההנעה למקום של כוחות , התמודדות והתגברות על מה שנרצה נעשית באמצעות  הבנת היכולת להנהיג בעצמנו את המחשבה, הדיבור (הפנימי והחיצוני) שלנו והמעשה – זאת באמצעות תרגילים והתנהגויות שונות שאנו מתרגלים הן בקליניקה והן ביום יום בין המפגשים.

אני מזמינה אתכם לאפשר לילדיכם לעבור , במידת הצורך, תהליך  ההבנה לגבי  מורכבות ההורות בכלל והורות למתבגרים כיום בפרט וזאת על מנת לקדם הורות מעוררת השראה ובכך – חיי משפחה נינוחים.

עקרונותיו של אדלר מתבססים על היות האדם, הורה וילד, שואף לשייכות, תחושת ערך ומשמעות. דבר זה משפיע באופן ישיר על מערכות היחסים של האדם עם עצמו והסביבה.

מרכיב משמעותי בגישתו של אדלר הינה הסמכות ההורית בכלל וחשיבות הגבולות כמקור לביטחון ויציבות ואף הכנה לחיים בוגרים בחברה, כאשר על אלו להתבסס על יחסי כבוד ותחושת ערך ושייכות של כל בני הבית.

האווירה המשפחתית,  כמעגל ראשון ומשמעותי בחייו של הילד, הינה מקור למידה ישיר של הילדים על עצמם ועל מערכות יחסים בכלל.

ההורות הינה תפקיד מורכב שדורש הבנה מעמיקה, הן את עצמנו והן את הילדים – כל אחד בהתאם לאישיותו הייחודית. האתגר העיקרי כיום הינו שמירה על הקווים המנחים של הבית בהתאם לתפיסת עולמם של ההורים ובמקביל  לילדים עם אישיותם אשר לרוב משתנה מילד אחד לשני. 

תפקיד זה מאתגר אף יותר במהלך גיל ההתבגרות של הילדים בו "התמרדות" ו"בדיקת גבולות" הינם חלק משמעותי מהתנתקות פסיכולוגית הכרחית של הילדים מההורים כחלק מהתעצבות כאדם עצמאי ובוגר.  

במהלך הדרכת ההורים אנו נבחן יחד כיצד ההורה רואה את עצמו ותפקידו כהורה, שיתוף פעולה בין ההורים ו/או גורמים משמעותיים נוספים בחיי הילד ומשפחתו, היחסים עם ובין הילדים השונים בבית.

בשלב השני נעבוד בתהליך קצר מועד על קידום ויישום המטרות עמן הגיעו ההורים לקליניקה וכל זאת תוך ביסוס המאפיינים המשמעותיים של תקשורת והורות מיטיבה – כבוד הדדי, הקשבה ועידוד תחושת שייכות וערך של כל אחד מבני הבית. 

מה מספרים לקוחותי?

קצת תמונות

התקשרו

ווטסאפ

דואר אלקטרוני

סמס

דילוג לתוכן